Vellykket dagsamling
Postet av Melhus IL - Orientering den 7. Apr 2019
Med haglskurene gående i Vassfjellet, møtte 15 personer opp til dagssamlingen på Gløshaugen i dag. Ikke det beste været, men med humøret i orden, ble det en fin dag med flott opplegg av Atle og Stein Ivar.
Før første økt ble en kort gjennomgang av hva som var viktig å fokusere på under dagens sprintøkter. Stikkordene for øktene var forenkling - være for forskudd og bruk av tommel. I tillegg var det lagt inn evaluering med bl.a. bruk av Livelox.
Etter en kort forklaring og gjennomgang gikk turen ned på Øya/Finalebanen hvor løperne fikk praktisere de tekniske elementene. Ingen tidtaking, ingen stempling, kun fokus på teknikk. Litt uvant men veldig nyttig.
I pausen ble strekk/veivalg gått igjennom i plenum både på kart men også med visning av tracking i Livelox.
Andre økt gikk med utgangspunkt i Dødens dal og på Gløshaugen-platået. To korte løyper med kartbytte. Samme fokus som først økt i løyper som i tillegg utfordret løperne på veivalg.
Etter økt 2 ble dagen avsluttet med pizza. Vel fortjent etter flott innsats fra deltakerne.
Her er deltakerne samlet på trappen før avreise hjem.
Siste fra Melhus IL - Orientering

Årsmøte
03.02.2025

Trond og Martin med variert og tøff trening
29.01.2025

Ski-TurO 2025 på Kregneskjølen er klar!
26.01.2025

O-løp og allsidig innetrening i kveld
15.01.2025

Det Gylne Kompass til Stein Ivar Foss
08.12.2024