Klubbmesterskap ved Ånøyas bredder ble en stor kveld!

Postet av Melhus Idrettslag den 24. jun 2026


Årets kubbmesterskap samlet 24 løpere på Grønneset kvelden på St.Hansdagen. Av disse løperne var fire gjesteløpere + noen små flygende som stilte utenfor konkurranse.

Som mange år forut, var John vert og løypelegger. Fine og varierte løyper ble det som alle fikk besøk løpere. Løypene var komponert av 35 poster i skogen og det ble mange poster i alle løyper av slikt. Langløype hadde til og med fått trykt halve løypa på fram- og baksida av kartet, noe som gjorde lesbarheten mye bedre. Alle var svært tilfreds med løypene som hadde mange retningsforandringer og kryssinger.


Ellen Marie tester John`s hjemmelaget blåbærsuppe - nam nam.


John har utsøkt servering hvert år og årets meny var kanskkje enda mer storslått: Egenkomponert blåbærsuppe av selvplukkede blåbær med gode og søte tilsetninger. Bare denne gjorde susen i restitusjonsfasen for løperne. Saft og kaffe smakte også og i tillegg (om det ble tellet riktig) fikk vi pizza-boller, tre typer skuffkaker og pølse med brød. Må si deltagerne ble godt tatt vare på underveis i arrangementet!

Etter bespisning og mange gode samtaler, ble kvelden ble så avrundet med tradisjonell premieutdeling!


Seremonimesterne John og Hege er klare for premiutdeling!



Guro, Sondre, Magda og Edmund fikk premie etter iherdig innsats i nybegynnerløypa.



D35-64 besto av f.v. Kristin, Hege, Birgit. Ellen Marie og Trine. 


Oppskriftsmessig ble Hege sterkest denne gangen også. Vel 6 minutter etter var det bare seks sekunder som skilte Trine og Ellen Marie. Birgit og Krisitn fulget litt bak der igjen. Denne klassen samlet flest deltagere av alle i kveld. B-løypa var 2,3km lang.




Ingrid fikk sollide heiarop fra barnebarn på oppløpet. Med det sikret hun seg bestetida i C-løypa som var knappe 2km og som eneste deltager i D 65-, ble det seier i klassen også.




Aasmund løp B-løypa i klasse H13-16 og det ble seier med ei god tid!




Oskar løp i B-Trim- klassen. Det ble eisolid tid i B-løypa!





Frank Egil har her fått premie for sin andreplass i klasse H17-49 som hadde løype A på nesten 4km. Audun tok seieren med god margin, man hadde løpt tidlig og dratt hjem før de andre løp og lenge før premieutdelinga.



Klasse H50-74 f.v. Eivind, Jan Petter, Atle og Stein Ivar.


Nest eldste herreklasse løp B-løypa. Her imponerte Atle med ei superraske km-tid på under 10 minutter. 2,5 minutter bak kom Stein Ivar, så her gikk det unna. Litt lenger bak kom Jan Petter og Eivind.



Martin var ensom svale i klasse H75-. Han løp C-løypa på ei tid like bak Ingrid sin. Han savnet konkurrenter i sin klasse.




Nora Vold Hovde, Gaula løp i B Gjest-klassen på ei fin tid i B-løypa.




Jørgen Kalvå Flå, Gaula fikk bestetid i A-løypa og løp i klasse A gjest. I samme klasse løp Kristin og Frode Haugskott.


Etter premieutdelinga ble sluttstrek satt for en vellykket kveld på Grønneset. Det var også siste internløp i klubben før ferieavviklinga. Det betyr slettes ikke at det blir helt o-dvale. Mange drar til Sommerløpene i Nord-Østerdalen første helga i juli og her er det fortsatt plass til flere. Hege tar imot påmelding. Så blir det O-ringen i Sverige for noen senere i sommer.

Erlend og Martin skal til Oslo å løpe hovedløpet for yngre med Nydalen som arrangør. Det skjer 1.-2. august og fortsetter i dagene etter med o-leir.

Første internløp blir O6-er fra Lete 12. august med Martin som løypelegger.


Resultater fra kveldens klubbmesterskap leses på Brikkesys.

Livelox-spor kommer etter hvert.




Klubbmesterskap på Grønneset onsdag

Postet av Melhus Idrettslag den 21. jun 2026


John er atter en gang arrangør og løypelegger for klubbmesterskapet og for andre året går løpet fra Grønneset onsdag 24. juni kl 1800 - altså selveste St.Hans-dagen.

Det blir lagt opp til de vanlige løypelengdene, tilpasset et begrenset løpsområde. Da blir det mange kryssinger og retningsforandringer som gir morsomme veivalg. For noen løyper blir et mest ryddig med å trykke halve løypa på ei side av arket og siste halvdelen på andre siden. Det her blir spennende!

Etter et fartsfylt løp venter blåbærsuppe à la Vasaloppet, kaffe, saft og kaker. Grillen blir fyrt opp, klar til din grillmat!

Velkommen til en uforglemmelig aften ved Ånøyas bredd!




Melhus arrangerer bedriftløp fra Sjetnan tirsdag. Kom og løp!

Postet av Melhus Idrettslag den 21. jun 2026


Tirsdag 23. juni står Melhus som arrangør for bedrifts-o-kretsen. Samlingsplass er fra fremre parkeringsplass på Sjetnan og løypelegger er Audun B. 

Her kan alle delta, både ung og gammel, ansatt eller student! Benytt sjansen til å bli kjent med et bedriftløp. I sekretaritet og ved start blir du møtt av våre egen, blide og imøtekommende! Ta med brikkke og evt. plastmappe!

Her er utdrag fra PM som er publisert for løpet:

Parkering: 40 kr per bil; VIPPS 90550193 

 Startkontingent og annet (Kart er inkludert i startkontingenten) 

Pris medlem: 110 kr
Pris ikke-medlem: 140 kr
Brikkeleie: 45 kr
Nybegynner ink. brikkeleie: 70 kr
Kjøp av brikke: 730 kr
Plastmappe: 5 kr 

VIPPS 135045

Kart: Momarka; oppdatert i 2026

Målestokk 

Gul – Hvit – Rød: 1:5000,     Blå: 1:7500

Start: kl. 17-19. 200 m til start. Merket fra innkjørselen til parkeringen

Løyper

Gul (lett C-løype): 1.4 km

Hvit: 2.1 km

Rød: 3.1 km

Blå: 4.1 km

Det benyttes kartsnu for Rød og Blå. Snu kartet når løypa tar slutt på del 1. Startpunkt for del 2 er markert på samme post som siste post på del 1 (ring med trekant). 

Kioskvarer: VIPPS 120748 




Nå er det virkelig håp!

Postet av Melhus Idrettslag den 14. jun 2026


Onsdag 17. juni er jobb nummer 1: Trygge ledelsen i OG-karusellen!

Klæbu står som arrangør fra Gjenvollhytta med start kl 1800. Det er litt lang reiseveg (se link), så vi samkjører fra Brubakken pendlerparkering kl 1700.

Vi har et godt forsprang i karusellen, men det er oppspist på ei lite kveldsstund, der vi trøbler med oppmøte og Leik mobiliserer. Derfor er det folkevandring til Klæbu onsdag kveld!

Les innbydelsen fra Klæbu under og legg merke til et forhøyet standard på menykartet denne gangen!






Team junior slår til!

Postet av Melhus Idrettslag den 7. jun 2026


Onsdag 10. juni kl 1800 blir det trening fra Saga på Brekkåsen.

Det er Team junior som står som arrangør, nemlig Martin, Erlend og Johannes! Løypeleggerne er nokså ferske, men de er erfarne o-løpere. Dette borger til å bli spennede løyper!

Det har vært løping i helga med Hølondløp og KM stafett. Onsdag var det full fart i Våttsen. Derfor blir det fint med et lettløpt terreng i nærområdet for å riste løs litt. Men trolig blir det ikke lett å holde igjen onsdag kveld heller, når startskuddet går.

Enda en gang er Byåsen invitert til trening i Melhus. Det skyldes at Erlend og Martin ofte er på trening hos Byåsen. Sist Byåsen deltok var treningsløp fra Rye.

Møt opp for å teste juniorenens krumsprinng på Nordgardsmyra!