Viktig informasjon vedrørende koronavirus
Postet av Hovedstyret i Melhus IL den 9. Mar 2020
Foreløpig har ikke idrettslaget iverksatt egne tiltak utover å følge Folkehelseinstituttets og idrettsforbundets anbefalinger.
Fortsetter utviklingen vil vi iverksette tiltak på kort varsel både når det gjelder idrettsarrangement, treninger og øvrig aktivitet.
I dag har Norges idrettsforbund i dag publiser følgende:
Vi oppfordrer våre organisasjonsledd om å følge de rådene og retningslinjene som oppdateres jevnlig fra Folkehelseinstituttets hjemmesider og Utenriksdepartementet generelle reiseråd til utlandet.
Folkehelseinstituttet har også en oppdatert temaside med anbefalinger ved store arrangementet knyttet til koranasmitte.
Ved alle arrangementer som samler mange mennesker er det nødvendig med grundig risikovurdering og planlegging for å begrense smitterisiko.
Folkehelseinstituttet har oppdatert siden med gjengivelse av risikofaktorer og aktuelle tiltak ved gjennomføring av større arrangementer.
Norges idrettsforbund oppfordrer våre organisasjonsledd og arrangører av idrettsarrangementer om å holde seg løpende oppdatert på denne siden.
Følg myndighetenes råd om planlengging og risikovurderinger av arrangement her.
0 Kommentar
Kommentarer
Kommentarfelt er stengt
Siste fra Hovedstyret i Melhus IL

Melhus Idrettslag har opprettet spleis!
03.11.2020

Sakliste årsmøte Melhus Idrettslag
01.06.2020

Støtt skiavdelingens fantastiske arbeid
21.03.2020

Informasjon fra styret
12.03.2020

Styremøte 12. mars 2020
12.03.2020